ישנן שני סוגי יבלות עיקריים: היבלת המכאנית, והיבלת הויראלית. כמו-כן ישנן נקודות-לחץ, שצוברות עור ייבש באזורי חיכוך של כף-הרגל, שאינן יבלות, אך מפריעות ואף לפעמים מכאיבות באותה המידה כמו יבלות.היבלת המכאנית היא תופעה הנגרמת כתוצאה מחיכוך או לחץ בנקודה קבועה, למשל כתוצאה מנעל לוחצת, או עצם פנימית ששינתה את צורת עם השנים. היבלת המכאנית אינה מדבקת, וע"פ רוב תהיה בודדה בשטחה.במקרים רבים מתפתחות יבלות מכאניות במקומות שבהם ישנן נקודות לחץ שלא עוברות טיפול פדיקור רפואי תקופתי. היבלות המכאניות נקראות בשפה העממית יבלות מסמר, כיוון שהכאב שהן מייצרות דומה לכאב שחווים בעת דריכה על מסמר.טיפול פדיקור רפואי אמיתי וטוב, מסיר את היבלת באופן כזה שלפחות חודשיים עוברים עד לצמיחתה מחדש. לעיתים טיפול נכון ביבלת, יכול לסלק אותה לצמיתות. יבלות ויראליות הן מזיהומי העור הנגיפיים. הן גידולי עור קטנים הנגרמים על-ידי נגיף ממשפחת נגיפי הפפילומה האנושיים ( HPV – Human Papilloma Virus). היבלת עשויה להיעלם מעצמה לאחר מספר חודשים, אך עלולה להישאר שנים, ואף לחזור לאחר ריפויה. רובן של היבלות אינן מידבקות מאדם לאדם, ולא מאדם לחיה, אך מידבקות באזור אחד בגוף למשנהו. לכן ע"פ רוב הן תופענה במקבצים או באשכולות.

טיפול תקופתי של פדיקור רפואי, בידיים המקצועיות והמיומנות של דורי רפאל, יסייע לך להיפטר מתופעות אלה, ויעניק לך כפות רגליים שנעים להשתמש בהן, נעים לדרוך עליהן, ואפילו אין צורך להתבייש כאשר צריך לחשוף אותן.

השאירו פרטים לקבלת מידע על הטיפול:

[pojo-form id="15"]

איך מטפלים ביבלת בכף הרגל?

טיפול ביבלת בכף הרגל אצל דורי רפאל:

למעלה מ-18 שנות ניסיון בטיפול ביבלות!

טיפול מקצועי ביבלות באורך של שעה שלמה

קליניקת פדיקור רפואי מאובזרת בתל אביב

טיפול ביבלות לגברים בלבד – לא מקבל נשים

מתאים לגילאי 13 ומעלה

טיפול ביבלת מסמר בכף הרגל

טיפול ביבלת ויראלית בכף הרגל

 למידע נוסף ותיאום טיפול: 050-826-6042

או פשוט השאירו פרטים בטופס:

טיפול ביבלת בכף הרגל עושים אצל מומחה

יבלות בכף הרגל הן פגם אסתטי ומטרד לא נעים. כשהן צצות בכפות הרגליים, התוצאה עלולה לכלול גם כאב ואפילו קושי בהליכה או בעמידה. בהתאם, איך מטפלים ביבלת בכף הרגל הינה שאלה נפוצה למדי, והתשובה היא שנדרש פתרון מקצועי על בסיס אבחון מדויק של סוג היבלת. המומחיות של דורי רפאל בתחום הפודיאטריה (בעיות הקשורות לכף הרגל), הבקיאות הספציפית בסוגית איך מטפלים ביבלת ברגל ותשומת הלב המלאה לכל פרט ופרט אצל כל מטופל, מבטיחים הסרה של המפגע בעור באופן האופטימלי ביותר. חשוב לציין שגם יבלת ויראלית וגם יבלת מכאנית נוטות לחזור ולגדול, כל אחת לפי המאפיינים שלה.

הסוגים השונים של היבלות בכפות הרגליים

יבלות עלולות להופיע במקומות שונים בכף הרגל, למשל: בצידו הפנימי של מפרק הבוהן, באזור כריות כף-הרגל ואף במקומות שונים בין הבהונות עצמן. על-מנת להבין איך מטפלים ביבלות ברגליים, חשוב קודם כל ולפני הכל לאבחן נכון את סוג היבלת.

יבלות מכאניות ונקודות לחץ

הסוג הראשון הוא יבלות מכאניות. יבלות אלה הן תוצאה של חיכוך מתמיד בנקודה ספציפית, או לחץ על אזור מסוים שבסופו של דבר מייצר את היבלת. נעליים לא מתאימות ופעילות ספורטיבית מאומצת עלולות לגרום ליבלות מכאניות. עוד סיבה נפוצה היא עצם שהצורה שלה השתנתה לאורך השנים. מונח נוסף רלוונטי לנושא של איך לטפל ביבלת ברגל הוא נקודת לחץ – נקודה שמצטבר בה עור יבש. פדיקור רפואי בתל אביב יסיר את העור המיותר הזה, אבל ללא טיפול תקופתי אותה נקודת לחץ עלולה להפוך ליבלת מכאנית. יבלות מכאניות מכונות גם יבלות מסמר בגלל שהתחושה דומה לדריכה על מסמר.

יבלות ויראליות

כדי לדעת איך מטפלים ביבלת בכף הרגל, נדרש אבחון מדויק על בסיס בקיאות מקצועית. הסיבה לכך היא שבנוסף ליבלות המכאניות יש גם יבלות ויראליות, שההתייחסות אליהן שונה מבחינת אופן הטיפול.

יבלת ויראלית היא למעשה זיהום. מקור הזיהום הוא נגיף ממשפחת וירוסים שנקראת HPV (ראשי תיבות של Human Papilloma Virus, ובעברית: נגיפי פפילומה אנושיים). הוירוס חודר אל עור כף הרגל, דוגר זמן מה ואז בא לידי ביטוי – בחלק מהמקרים כיבלת בודדת ובמקרים אחרים בקבוצה של מספר יבלות. חשוב לציין שמדובר בנגיפים מידבקים מאוד, שיכולים להתפשט למקומות נוספים בגוף (כלומר יבלת בכף הרגל עלולה לגרום גם ליבלות בידיים או בפנים) וגם לעבור מאדם לאדם. לכן חשוב מאד להגיע בהקדם לאיש מקצוע שיודע איך לטפל ביבלת ויראלית בכף הרגל.

איך מטפלים ביבלת ברגל במקרה של יבלת מכאנית?

טיפול ביבלות מכאניות (כולל במקרים שבהם מדובר על יבלת באצבע הקטנה של הרגל) כולל ריכוך והסרה, כלומר עקירה מהשורש. הטיפול המקצועי מבטיח לפחות מספר חודשים של הקלה בכאב. בכל מקרה, מומלץ להקפיד על תחזוקת כף הרגל באמצעות טיפולים תקופתיים.

איך מטפלים ביבלת ויראלית בכף הרגל?

יבלת ויראלית בכף הרגל מטופלת באמצעות חומרים כימיים ייעודיים למטרה זו ועל-ידי צריבה של האזור הנגוע. השלב הראשון הוא טיפול מקצועי בקליניקה, של הסרת הנגע וניקוי של העור הנגוע. לאחר מכן יימשך הטיפול בבית לאחר שהמטופל קיבל הסברים מפורטים – הן לגבי החומר המתאים (חומר צריבה או נוזל) והן לגבי איך מטפלים ביבלות ברגליים שנגרמו ע"י נגיף.

חשוב להדגיש בהקשר זה שבחנויות הפארם נמכרות מדבקות מסוכנות תחת ההבטחה להעלמת או טיפול ביבלת בכף הרגל. שימוש לא מושכל בהן עלול להוביל לכאבים עזים ולנזקים כמעט בלתי הפיכים, שיהיה קשה לתקן ולטפל בהם לאחר מכן.

טיפול ביבלת בכף הרגל מכל סוג - במומחיות

כאמור, חשוב מאוד להגיע למומחה שיודע בדיוק איך מטפלים ביבלת ברגל מכל סוג. דורי רפאל – פודיאטור מנוסה שעבר הכשרות רלוונטיות רבות בארץ בעולם. דורי רפאל מבצע טיפולים שונים – למשל  בכף רגל סוכרתית, בציפורן חודרנית, אחרי פציעות ספורט או טיפול בפטרת ציפורניים ברגליים – מאז 2005, והניסיון הרב שצבר מהווה גם הוא בסיס לטיפול מקצועי ויעיל בכל יבלת.

הטיפולים מתבצעים בקליניקה הנעימה והמאובזרת במרכז תל אביב. הקליניקה מיודעת לגברים בלבד, למרות העובדה שמדובר בטיפול רפואי לכל דבר.

לתיאום תור וקבלת מידע נוסף השאירו פרטים.

Call Now Button
Open chat
דילוג לתוכן